Renginiai

Istorinės atminties liudijimai moksleivių darbuose projekte „Giminės Medis-2020“

7 gruodžio, 2020

Pagal gražią tradiciją Lietuvos bajorų kraštų susivienijimo nariai remia Kauno Tautinės kultūros centro rengiamą moksleivių darbų konkursą „Giminės medis“.

Šiemet respublikinis projektas „GIMINĖS MEDIS-2020“, skirtas Pauliaus Galaunės 130-osioms gimimo metinėms ir Tautodailės metams, vyko virtualioje erdvėje.

Šiais metais projekte dalyvavo 86 mokiniai iš Kauno miesto ir rajono (Lapių, Garliavos, Čekiškės), Pasvalio, Ukmergės, Panevėžio rajono Upytės, Šiaulių rajono Kužių. Didžiausio moksleivių dėmesio sulaukė konkurso kategorija „Šeimos relikvija ir fotografija“, konkursui  pateikti 44 kūrybiniai darbai. Savo ir šeimos narių pagalba surinktais genealoginio medžio duomenimis dalijosi 29 vaikai ir jaunuoliai.

Giminės herbus kūrė arba bajoriškus savo giminės herbus perpiešė ir aprašė 10 įvairių klasių mokinių, kategorijoje „Mano šeimos istorija“ buvo pateikti 4 mokinių kūrybiniai darbai.

2020 m. lapkričio 25 d.  konkurso vertinimo komisijos nariai, atsižvelgę į balsavimo rezultatus, apdovanojo KTKC ir rėmėjų dovanomis 15 jaunųjų laureatų. Lietuvos bajorų kraštų susivienijimo, Kauno apskrities bajorų draugijos padėkomis ir atminimo dovanomis įvertinti 12 moksleivių kūrybiniai darbai, pagerbti  8 mokytojai, paruošę mokinius konkursui.

 

Pagal KTKC informaciją parengė

Kristina Giedraitienė

KABD vadovė