Renginiai

Raudonės pilyje – medžioklės tradicijų šventė

20 lapkričio, 2024

2025 m. lapkričio 10 d. Raudonės pilyje (Jurbarko raj.) įvyko jau tradicija tapusi Šv. Huberto – medžiotojų globėjo minėjimui skirta šventė, sukvietusi medžiotojus, plačiąją visuomenę, visus, besidominčius istorinėmis tradicijomis. Šventės metu Lietuvos muzikų sąjunga (LMS) surengė IV Lietuvos medžioklės ragų šaukinių konkursą, pakvietė visos šalies atlikėjus, grojančius medžioklės instrumentais fiurstplesais (vok. Fürst Pless) ir parforshornais (vok. Parforcehorn). Konkurse dalyvavo ne tik patyrę muzikantai, medžioklės ragų ansambliai bet ir jaunieji solistai.

 

Medžioklės ragai – tai neatsiejama Europos medžioklės kultūros dalis. Jų skambesys ne tik praneša apie medžioklę, bet ir sukuria ypatingą atmosferą, pabrėžia medžioklės tradicijas ir ryšį su gamta. Nors Lietuvoje medžioklės tradicijos taip pat turėjo gilias šaknis, daugelis medžioklės signalų buvo perimti iš kitų šalių, ypač Vokietijos ir Austrijos. Šis konkursas tapo puikia galimybe atgaivinti ir puoselėti medžioklės muzikos tradicijas, supažindinti plačiąją visuomenę.

Šventė prasidėjo medžiotojų eisena, vėliau buvo aukojamas šventosios Mišios už gyvąją gamtą, medžiotojus ir jų šeimas.  Renginio metu vyko įvairios edukacinės veiklos.

Raudonės pilies kieme, kurios aplinka puikiai atliepė istorinį renginio turinį, buvo apdovanojami muzikinio konkurso laureatai. Šventėje dalyvavę Lietuvos bajorų kraštų susivienijimo (LBKS) nariai išrinko jaunuosius laureatus, jiems buvo įteikti LBKS žurnalo „Lietuvos bajorų Metraštis. Laikas ir likimai“ numeriai, atminimo dovanos.

 

Pažymėtina, kad XVII ir XVIII amžiuose aukštuomenės ir karališkųjų medžioklių papročiai unitarinėje Lietuvos Lenkijos valstybėje nedaug skyrėsi nuo kitų Europos šalių. Nors kai kurie elito medžioklės ypatumai bei tradicijos XVIII a. pabaigoje, Lietuvai praradus nepriklausomybę, palaipsniui sunyko, šiuo laikotarpiu atgimsta, yra toliau puoselėjamos.

Renginio organizatorių,

LMS, LBKS informacija